Skaitmeniniai pažymėjimai: ką reikia žinoti mokiniams, abiturientams, tėvams, mokykloms?

  • Paskelbė : Viktorija Jegorenko
  • Paskelbta: 2023-06-23
  • Kategorija: Svarbu!

Nuo šių metų gegužės 1 d. bendrojo ugdymo pažymėjimai bei profesinio mokymo diplomai ir pažymėjimai išduodami tik elektroniniu formatu. Sėkmingai brandos egzaminus išlaikę Lietuvos mokyklų abiturientai šiemet pirmą kartą taip pat gaus skaitmeninius brandos atestatus, rašoma NŠA pranešime spaudai. 

„Norint atestatą gauti anksčiau, nebereikės laukti, kol baigsis brandos egzaminų sesija, užteks išlaikyti pasirinktus egzaminus. Stojant į Lietuvos aukštąsias mokyklas abiturientams nereikia teikti popierinių dokumentų, nes priėmimas vyksta per Bendrojo priėmimo informacinę sistemą, – sako Nacionalinės švietimo agentūros direktorė Rūta Krasauskienė. – O šiuo metu skaitmeninius pažymėjimus pradeda atsiiminėti dešimtokai, baigusieji pagrindinio ugdymo programą“.

Ką turi žinoti mokiniai?

Mokiniai, turintys tapatybės atpažinimo priemonę (el. bankininkystę) ir norintys peržiūrėti, atsisiųsti ir atsispausdinti savo skaitmeninį pažymėjimą, turi atsidaryti Diplomų, atestatų ir kvalifikacijos pažymėjimų registro tinklalapį. Tinklalapio viršuje pasirinkus meniu penktą „Skaitmeninių dokumentų paieška“, atvertame naujame puslapyje reikia paspausti mygtuką „Elektroniniai valdžios vartai“ ir pasirinkti norimą prisijungimo būdą.

Mokiniai, neturintys tapatybės atpažinimo priemonės (el. bankininkystės), peržiūrėti, atsisiųsti ir atsispausdinti savo skaitmeninį pažymėjimą, gali atsidarę Diplomų, atestatų ir kvalifikacijos pažymėjimų registro tinklalapį. Jo viršuje pasirinkę meniu punktą „Skaitmeninių dokumentų paieška“ turi įvesti mokyklos suteiktą skaitmeninio pažymėjimo kodą. 

Pažymėjimus, išduotus mokiniams iki 14 metų, arba pažymėjimus ir brandos atestatą, išduotus asmenims, kurie neturi galimybės pasinaudoti tapatybės atpažinimo priemonėmis, pateikus prašymą mokykla jiems persiųs elektroniniu paštu ar atspausdins. 

Ką turi žinoti tėvai?

Nepriklausomai nuo vaiko amžiaus, tėvai jo skaitmeninį pažymėjimą gali peržiūrėti Diplomų, atestatų ir kvalifikacijos pažymėjimų registro tinklalapyje. Pasirinkus meniu punktą „Skaitmeninių dokumentų paieška“, paieškos laukelyje reikia įvesti skaitmeninio pažymėjimo kodą. Skaitmeninį pažymėjimo kodą privalo suteikti mokykla. Paspaudus mygtuką „Atsisiųsti“, skaitmeninis pažymėjimas bus atsiųstas į kompiuterį. Jį galima išsaugoti ir atsispausdinti. 
Pasinaudoti portalo „Elektroniniai valdžios vartai“ paslaugomis tėvai negali. Tokiu atveju bus pateikti tik jų pačių pažymėjai, registruoti Diplomų, atestatų ir kvalifikacijos pažymėjimų registre. 

Ką turi žinoti mokyklos?

Mokymo įstaigos skaitmeninius pažymėjimus registruoja Diplomų, atestatų ir kvalifikacijos pažymėjimų registre. Kiekvieno skaitmeninio pažymėjimo paskutinėje lentelėje yra nurodytas skaitmeninis pažymėjimo kodas ir QR kodas. Mokykla privalo suteikti šį skaitmeninį kodą mokiniui, jeigu ji pati neatspausdina jam pažymėjimo ar neperduoda jam jo kitomis priemonėmis. Priešingu atveju mokinys, neturintis galimybės jungtis per portalą „Elektroniniai valdžios vartai“, negalės peržiūrėti ar atsisiųsti savo pažymėjimo. 

 

 

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos